Fizyoterapi masaj teknikleri arasında bulunan klasik masajlar, kişilere dairesel hareketler, ovmalar ve sert vuruşlar şeklinde yapılır. Genel bir tür olup vücutta kısmi yerlere ya da tüm vücuda uygulanabilir.

Bu masaj, aynı zamanda sporcu masajı olarak da bilinir. Spor faaliyetleri yapan kişilerde, fiziksel gelişim için büyük bir önem sahibidir. Kas ağrılarını gidermekte birebir olup tansiyonu düzenlemeye de yardımcı olur.

Bununla sınırlı kalmadan klasik masaj adı altında uygulanan işlemler, kan dolaşımının hızlanmasına ve vücuda rahatlama hissinin gelmesine de olanak tanır. Çorlu Masaj Salonu profesyonel ekipleri ile yaptığı bu masajlarda, kendinizi daha rahat hissetmenize imkan sunar.

Klasik Masaj Teknikleri

Geleneksel bir batı masajı olan klasik masaj, farklı teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Kullanılan pek çok teknik olup bunlardan bir tanesi öflöraj, yani sıvazlamadır. Bunun etkileri ana hatları ile,

 1. Derinin kılcal damarlarının genişlemesi ve hiperemisini,
 2. Derinin sebase bezlerinin daha azla sebum salgılaması sağlanarak derinin yumuşatılmasını,
 3. Dolaşım hızının artması,
 4. Lenfa drenajının kolaylaşması,
 5. Sinir uçlarına etki etmesiyle sakinleşme ve dinlenme sağlanması,
 6. Ter bezlerinin işlevinin artması,
 7. Doku ve kaslarda biriken toksik maddelerin atılmasının sağlanması,

Gibi bir takım etkileri vardır. Klasik masaj teknikleri arasında bulunan Petrisaj yani Kneding ise şu faydalara sahiptir;

 1. Kan dolaşımının artması
 2. Kas, organ ve kemiklerin beslenmesi
 3. Kasların tonusunun yükseltilerek kuvvetlenmesi
 4. Karın organlarına yapılarak sindirimin kolaylaşması
 5. Konstipasyonun çözülmesi

Friksiyon yani basınç uygulama da bu klasik masajda sık sık kullanılan teknikten bir tanesidir. Klasik masaj faydaları böylece şu gibi yararlara sahiptir;

 1. Madde alışverişinin artması
 2. Fibrozların açılması
 3. Eklemlerdeki sertliğin önlenmesi
 4. Kas kişileri ve eklem ligamentlerinin gevşemesinin önlenmesi
 5. Eklem hiperemisi
 6. Skarların gevşemesi
 7. Artrozların çözülmesi

Tapotmen, yani darbeleme de teknikler arasında yer almaktadır. Klasik masaj faydaları bu durumda aşağıda olduğu gibidir;

 1. Kasların, derinin ve sinir uçlarının uyarılması
 2. Sakrum üzerine yapıldığında sinirsel etki ile döndürülmesi
 3. Madde alışverişi sağlanması

Son olarak vibrasyon yani titreşim de klasik masaj teknikleri arasında bulunur. Gösterdiği etkiler bakımından aşağıda olduğu gibidir;

 1. Skarların gevşemesi
 2. Gevşek kasların sıkılaşması
 3. Kas spazmının çözülmesi
 4. Vertebral anilozların uyarılması
 5. Sinirlerin tespiti

Klasik masaj faydaları bu bakımdan oldukça fazladır. Her tekniğin gösterdiği sonuçları açısından değişkenlik arz edebilir. Çorlu Masaj Salonu tüm teknikleri profesyonel bir şekilde uygulayarak, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

Klasik Masaj Nasıl Uygulanır?

Klasik masaj, tıpkı normal masaj türlerinde olduğu gibi sıcak bir duş ile başlar. Böylece cilt ölü dokulardan arındırılmaya hazırlanır. Bundan sonra kişiler, yüzüstü şekilde masaj masasına yatar.

Ardından profesyonel terapistler, genel bir uygulama ile sırta kişilerin tercih edeceği kokulara sahip masaj yağını sürer. Böylece vücut masaj için hazırlanmaya başlanır. Yağ uygulandıktan sonra klasik masaj teknikleri ile masaj hareketlerine geçilir.

Çorlu Masaj Salonu,  teknik el becerisi yüksek ve eğitimi ekipleri ile en iyi sonuçları almanıza olanak tanır. Doğru sıralama, basınç ve açılar ile kaslarınızı rahatlatır. Yumuşak ve sert uygulamalar arasında geçişler ile kan dolaşımını verimli bir şekilde tetikler.

Böylece masaj tamamlandıktan sonra kendinizi daha fazla rahatlamış hissetmeniz mümkündür.

Klasik Masaj Nerelere Yapılır?

Klasik masaj, beş temel masaj tekniğinin uygulandığı bir yöntemdir. Bunlar vücuda belirli bir düzen ve sıralama ile uygulanır. Vücudun her yerine yapılabilecek olsa da özellikle sırt ve omuz bölgelerine yoğunlaşılır.

Farklı yağlar ile cilt ölü dokudan arındırılmakta, ardından da klasik masaj tekniklerine geçilmektedir. Tüm yöntemler sıralı şekilde uygulanarak ödem dağıtılmakta, kas spazmlarına da yardımcı olunmaktadır.

Tıbbi masaj uygulamalarına esin kaynağı olup Uzakdoğu’da oldukça geniş bir tarihi vardır. Her ne kadar yağ kullanılarak yapılsa da bazen yağsız da yapılabilir. Tüm masajlarda olduğu gibi herkese gerçekleştirilebilir. Ancak özellikle masa başında çalışanlar ve sporcular tarafından rahatlamak, yorgunluğu almak ve daha dinç hissetmek için tercih eder.

Klasik masaj tüm bu faydalarının yanı sıra zihinsel rahatlamaya da yardımcı olur. Profesyonel bir şekilde hareket eden Çorlu Masaj Salonu, uygulamanın sonunda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Klasik Masaj Yağı İçinde Neler Var?

Klasik masaj teknikleri yağsız şekilde uygulanabilecek olsa da genellikle yağlarla birlikte uygulanır. İstenmiyorsa kişilerin bunu belirtmesi yeterlidir.

Klasik masajda cilt üzerinde temel hareketlerin yapılarak, kas dokularına değişken oranlarda basınç uygulamak hedeflenir. Böylece birbirinden farklı faydaları da vardır. . Rahatlatıcı kokuları sebebiyle tropik içeklerin, özel meyve aromalarının daha fazla tercih edildiği görülmektedir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı, klasik masaj teknikleri ile kullanılabilir. Hafif ve sıvı yapısıyla kaliteli sonuçlar alınmasını sağlar. Yalnızca orta zincirli trigliseritler içerdiği için daha sıkıdır. Bu nedenle kayma oraları da daha azdır. Özellikle kas gerginliği bölgelerine işlem yapılacaksa daha verimli sonuçlar teklif eder.

Bunun yanı sıra istemeyen kişiler için karakteristik kokusuna da sahip değildir. Ancak kişilerin Hindistan cevizine ya da latekse alerjisi varsa uygulanmaz.

Jojoba Yağı

Jojoba Yağı, klasik masaj teknikleri ile uygulanabilen bir diğer yağdır. Aslen bitkinin tohumundan sağlanan bir balmumudur. Yağlı bir his vermediği için kişilerin kendini daha rahat hissetmesine olanak tanınır.

Anti-bakteriyel özellikler taşıması nedeniyle, sırtında akne olan kişiler için ideal bir çözümdür. Rahatsız edici bir kokusu olmadığı için uygulama esnasında kişileri rahatsız etmez. Bunun yanı sıra cildi tahriş etmemesi de büyük bir artıdır.

Badem Yağı

Badem Yağı, günümüzde sık sık kullanılan klasik masaj yağları arasında yer alır. Özellikle tatlı madem yağı popüler bir tercihtir. Soluk sarı renkli olup ellerin cilt üzerinde daha rahat bir şekilde kaymasına olanak tanır.

Ancak fındık türlerine karşı alerjisi olan kişilerde uygulanma.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı çekirdeği yağı, cilt tarafından iyi ve hız bir biçimde emilir. Bu bakımdan masaj tamamlanınca geriye yağlı bir his bırakmaz. Aromaterapi’de sık sık kullanılmakta olup E vitamini açısından zengindir.

Renk ve doku bakımından badem yağına benzeyen kayısı çekirdeği, klasik masaj yağları arasında kişilerin isteğine göre kullanılabilir. Fındık türlerine karşı alerjisi olan kişiler için güzel bir alternatiftir.

Avokado Yağı

Avokado meyvesinden elde edilen bu yağ, koyu yeşil bir renge sahiptir. Diğer yağlar ile karıştırılarak da uygulanabilir. Ancak lateks duyarlılığı olan kişiler buna karşı da hassas olabilir. Dolayısıyla herkeste tercih edilen yağlardan biri değildir.

Kakao Yağı

Klasik masaj teknikleri arasında sık sık kullanılan kakao yağı farklı bir aromaya sahiptir. Oda sıcaklığında katılaşan ağır bir dokuya sahiptir. Bu yönüyle genellikle küçük alanlarda tercih edilir. Bunun yanı sıra farklı yağlarla birleştirilerek uygulaması da yapılabilir.

Ayrıca üzüm çekirdeği yağı, susam yağı, shea yağı, buğday tohumu yağı ve pek çok yağ da vardır. Grand Dora Vip Spa, Masaj Salonu, bunların arasından size en uygun olanı tespit ederek yapar.