Taş masaj

Masaj yaptırmak, pek çok kişinin düzenli aralıklarla tercih ettiği bir uygulama olmanın yanında çoğu kişi tarafından da önyargı ile yaklaşılan bir rahatlama yöntemidir. Hayatı boyunca masaj yaptırmamış ve masajın faydalarından uzak bireyler, bu önyargıyı kırma adına masaj çeşitlerini zaman zaman incelemektedir. Başlıca merak edilen masajlar arasında da Sıcak Taş Masajı yer almaktadır.

Sıcak Taş Masajı, alışılagelmiş masaj tekniklerine benzer olsa da belli bir yerden sonra uygulama tekniği oldukça değişmektedir. Bu masajın yapılışı esnasında kullanılan taşlar, muhakkak pürüzsüz ve birkaç santim uzunluğunda olmalıdır. Sıcak Taş Masajı için gerekli olan ekipmanlara sahip olunması kapsamında her masaj salonunda uygulanabilmektedir.

Sıcak Taş Masajı Nedir?

Özellikle sırt ağrıları yaşayan ve bu ağrılar sebebiyle günlük hayatta sıkıntılar çeken bireyler, Sıcak Taş Masajı kapsamında sunulan hizmetlerden yararlanmayı tercih etmektedir. Ancak bu hizmetlerden yararlanmadan önce Sıcak Taş Masajı nedir sorusuna yanıt aranmalı ve bu masajın tam olarak ne içerdiğinden emin olunmalıdır.

Genellikle bazalt adı verilen taşların kullanıldığı bu masaj yönteminde taşlar özel bir makine içerisinde ısıtılmaktadır. Isınmış taşlar, müşterilerin özellikle sırt bölgelerine yerleştirilmekte ve burada yer alan kasların gevşemesi sağlanmaktadır. Basit bir tabirle bu şekilde bilinen Sıcak Taş Masajı, daha pek çok konu dahilinde insanlara fayda sunmaktadır.

Sıcak Taş Masajı Nasıl Yapılır?

Sıcak Taş Masajı nasıl yapılır sorusu kapsamında, her masaj çeşidinde olduğu gibi, bu masajın nasıl tekniklere sahip olduğu araştırılmaktadır. Yapılan bu ufak inceleme sonucunda insanlar Sıcak Taş Masajı’nı tercih edip etmeyecekleri konusunda karar verebilmektedir. Buna bağlı olarak bahsi geçen masajın yapım aşamaları aşağıda sırası ile açıklanmıştır:

 • Öncelikle müşterilerin rahatlaması için bitki çayı servisi yapılmaktadır.
 • Ardından masaj salonuna davet edilmekte ve masaja hazır hale getirilmektedir.
 • Masaja başlanmadan önce taşlar ısınması için makineye yerleştirilir.
 • Taşlar ısınana kadar müşterilere relax masajı yapılmaktadır.
 • Taşlar makineden alındıktan sonra boyun, sırt ve bel kısmına yerleştirilir.
 • Daha sonra taşlar alınır ve sadece iki taş ile vücuda masaj yapılır.
 • Böylece sıcak basınç ile dolaşımın hızlandırılması amaçlanır.

Sıralanan bu adımlar, Sıcak Taş Masajı esnasında uygulanan yöntemler olarak bilinmektedir. Ortalama 1 saat süren bu masajın sonucunda kişilerin rahatlaması amaçlanmakta ve bu yönde hizmet sağlanmaktadır. Bahsi geçen bu masaj hakkında gerek duyacağınız tüm bilgilere terapistiniz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Sıcak Taş Masajı Faydaları

Yapılan her masajın kendine özgü faydası bulunmaktadır. Sıcak Taş Masajı faydaları da bu masaj kapsamında müşteriler tarafından dikkat edilen konular arasında yer almaktadır. Faydalarının ne olduğuna bağlı olarak masaj çeşidi belirlenmektedir. Çünkü buradaki amaç, insanların tercih ettiği masaj çeşidinden ekstra verim almasıdır. Sıcak Taş Masajı hakkında sıralanabilecek bazı faydalar ise aşağıda ele alınmıştır.

 • Pek çok kişide görülebilen stres ve anksiyete seviyesinin düşmesini sağlar.
 • Eklemlerde ve kaslarda meydana gelen gerginliği, ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.
 • Bağışıklık sisteminde meydana gelen rahatsızlıkları ortadan kaldırmada etkilidir.
 • İnsanların uyku kalitelerinin artmasına yardımcı olur.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur.
 • Kanser semptomlarının görülmesini engellemede etkili rol oynar.

Bahsi geçen bu faydaların Sıcak Taş Masajı sonrası görüldüğü bilinmektedir. Aynı zamanda bu faydaların devamlı olarak etki etmesi için de bu masajın düzenli aralıklarla uzman kişilere yaptırılması gerekmektedir. Böylece vücut sağlığı yerine oturacak ve aynı zamanda ruh sağlığı da olumlu yönde etkilenecektir.