Bali masaj

Masaj yaptırmak isteyenler kişilerin en çok tercih ettikleri masaj türlerinden birisi olan, Bali masajı Uzak Doğu kökenli bir masaj çeşididir. Bali masajı, Papua Yeni Gine ve Endonezya sınırında yer alan ve volkanik bir ada olan Bali Adası’nda ortaya çıkmış olan, en eski masajlardan birisidir. Bali masajı aromatik, yani hoş kokulu olan yağlarla yapılan bir masaj olup, insan sağlığına yararı pek çok yararı olmaktadır.

bali masajı kasların gerginliği azaltmakta ve kan dolaşımının daha iyi bir şekilde olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle pek çok kişi Bali masajı yaptırmak yolu ile daha sağlıklı bir yaşam sürmeyi amaçlamaktadır. Bali masajı yaklaşık olarak üç saate yakın sürmekte olup, seans sonunda masaj yaptıran kişilerin rahatlamasını ve stresten uzaklaşmasına yardımcı olmaktadır.

Bali Masajı Nasıl Yapılır?

Masaj seven kişilerin cevabını en çok merak ettiği sorulardan birisi de, Bali masajı nasıl yapılır? olmaktadır. Genel anlamıyla masaj bazı tekniklerin kullanılması ile yolu ile vücudun rahatlamasını sağlayan bir eylem olmaktadır. Masaj ile vücut stresinin azaltılması ve ağrıların hafiflemesi hedeflenmektedir. Bali masajı da, sahip olduğu felsefeye göre zihin ve beden arasındaki uyumun en iyi şekilde sağlanması için yapılan bir masaj çeşidi olmaktadır.

Bali mesajı bu anlamda bir tedavi yöntemi olarak da kabul edilmektedir. Ruhsal ve fiziksel olarak rahatlamayı sağlayan Bali masajı, geleneksel bir Endonezya masajı olmaktadır. Farklı tekniklerin bir araya getirilmesi ile yapılan Bali masajını, diğer masajlardan ayıran en büyük özelliği ise masaja vücudun en üst bölgesi olan baş kısmından değil, ayaklardan yapılmaya başlaması olmaktadır. Bali masajı ile bütün vücudun rahatlanması hedeflenmekte ve bir çeşit tedavi olarak kabul edilmektedir. 

Bali masajını yapan masaj terapistleri ise kendi konularında profesyonel olan kişiler olmaktadır. Bali mesajını yapmadan önce masaj yaptıracak olan kişiler ilk olarak masaj koltuğuna uzanmaktadır. Daha sonra ise Bali masajında kullanılacak olan özel ve hoş kokulu yağların seçimini, masaj yaptıracak olan kişi yapabilmektedir. bu yağların seçiminde ise vücut yapısına uygunluğu da, önemli bir unsur olmaktadır.

Bali masajı yapılırken, masajı yapan terapist bacaklardan başlamakta ve sırasıyla sırt bölgesine ve kollara yoğunlaştıktan sonra, son olarak baş kısmına ve şakak bölgesine yavaş hareketlerle masaj yapmaktadır. Bali masajı tekniğinde, terapistler vücudun belirli olan basınç noktalarına nazik ve rahatlatıcı hareketlerle masajı uygulamaktadır.

Bali mesajında genel olarak kaydırma, yoğurma, nazik esnetme ve vuruş olmak üzere pek çok masaj tekniği uygulanmaktadır. Bunun sonucunda ise Bali mesajı ile vücutta enerji ve kan akışının uyarılması amaçlanmaktadır. Bali masajında, tedavinin yapılacağı ortam da önemli olup, bu yüzden Bali masajının yapılacağı odanın sakinleştirici ve zihni rahatlatıcı olan bir dekorasyona sahip olmasına özellikle dikkat edilmektedir.